“Lauksaimnieki arvien kļūst tehnoloģiski attīstītāki un labāk informēti, jo augu aizsardzība ir skatāma daudz plašāk – tā balstīta agronomijā, zināšanās un daudzos pārdomātos lēmumos. Daži no kampaņas mērķiem bija mazināt aizspriedumus un mainīt domāšanu par AAL lietošanu, tādēļ visi materiāli arī turpmāk būs pieejami ikvienam, kurš ir gatavs iesaistīties diskusijā, uzklausīt nozares profesionāļus un datos balstītus viedokļus. Kampaņas efektivitāti apliecina arī fakts, ka šosezon uz pusi samazinājies saņemto iedzīvotāju ziņojumu skaits par iespējamajiem augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārkāpumiem,” stāsta VAAD direktors Vents Ezers.
Savos novērojumos par AAL lietošanu un saimniekošanas praksēm Latvijā dalās saimniecības “Palsa” agronoms Edgars Elstiņš, kurš aktīvi līdzdarbojies kampaņas video tapšanā: “Kopumā Latvijā tiek saimniekots integrēti, tendence kļūst aizvien izplatītāka – lēmumi par darbībām uz lauka ir pamatoti, AAL lieto, ja tiešām nepieciešams ierobežot slimības vai kaitēkļus, nevis tāpēc, ka tradicionāli tā vienmēr ir darīts. No sarunām ar kolēģiem “Lauku dienās”, bijušajiem kursa biedriem un izplatītājiem vai sadarbības partneriem, redzu, ka nozarē ienāk jaunā paaudze, kas vēlas saimniekot atbildīgi un ilgtspējīgi, vērtē AAL darbīgās vielas un metodes, pēta nākotnes iespējas, meklē iespēju attīstīt savas zināšanas. Līdz ar to var teikt, ka nozare ir drošās rokās.”
“Galvenā lieta, kas nepieciešama, virzoties uz Eiropas Zaļā kursa mērķiem, proti, uz ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošanas samazinājumu, ir lauksaimnieku domāšanas maiņa, kas augu aizsardzības līdzekļu lietošanu pieļauj tikai galējas nepieciešamības gadījumā. Lai to sasniegtu, nepieciešama saimniekošanas paradumu maiņa, vēlme attīstīties, modernizēt tehnoloģijas un nepārtraukti apgūt jaunas zināšanas par ilgtspējīgu saimniekošanu,” norāda Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta direktore Ilga Līdaka.